Tablice interaktywne w szkołach.

W dobie Internetu, by zainteresować młodzież szkolną tematem, warto sięgnąć po narzędzia multimedialne, które są bliższe współczesnej młodzieży niż materiały papierowe. Tak głoszą teoretycy. Badania potwierdzają tę tezę, gdyż wskazują na wzrost frekwencji na tych lekcjach, na których wykorzystano tablice interaktywne.

Tablice interaktywne w szkołach.

Foto: abcprezentacji.pl

Tablice interaktywne są urządzeniami reagującymi na dotyk specjalnie skonstruowanego pióra lub wskaźnika. Połączone są z komputerem oraz projektorem. Co więcej tablice interaktywne są proste w obsłudze. W prasie pojawiają się liczne informacje na temat uzyskiwania wyższych wyników w nauce uczniów, którzy mieli dostęp do multimedialnego sprzętu interaktywnego. Skuteczność metod nauczania wykorzystujących tablice interaktywne potwierdzają nie tylko dobre stopnie podopiecznych, ale i chętne i liczne uczęszczanie w zajęciach z ich użyciem. Jednak ze względu na wysoki koszt, nie wszystkie szkoły stać na to, by zakupić tablice interaktywne dla swoich uczniów. Inną przeszkodę stanowi stara kadra pedagogów, którzy po prostu boją się zmian i paraliżuje ich strach na myśl o nieopanowaniu umiejętności wykorzystania sprzętu.

Brak komentarzy.

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Paradoksalnie wielu z nas nie lubiło chodzić do szkoły czy na studia, a po ich skończeniu szukamy kursów i szkoleń żeby uczyć się dalej. Na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych informacji z dziedziny nauki i edukacji. Będziemy zestawiali informacje o ciekawych kursach i tych, które niewiele wniosą w nasze życie. Zapraszamy.